Motorowerzysta chował się w zaroślach. Potem zderzył się z… radiowozem

Motorowerzysta chował się w zaroślach. Potem zderzył się z... radiowozem

Na nic „konspiracja” i chowanie się po zaroślach przy stacji paliw. Będący pod wpływem alkoholu 39-letni motorowerzysta wpadł w ręce stróży prawa na drodze w Świerczowie.   

Do zdarzenia doszło w niedzielę (05.04). Kolbuszowscy policjanci z drogówki zauważyli na stacji paliw w Świerczowie mężczyznę, który na widok radiowozu… wszedł w pobliskie zarośla.

Funkcjonariusze odjechali, ale po chwili zawrócili, przejeżdżając obok tego samego miejsca. W trakcie jazdy zauważyli widzianego wcześniej mężczyznę, który jechał w ich kierunku motorowerem. Mundurowi podali mu sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu. Kierowca jednośladu nie zastosował się do nakazu zatrzymania i próbował ominąć radiowóz. W trakcie manewru wjechał z jednak w policyjny pojazd i upadł na ziemię. W wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego mieszkańca naszego powiatu. Miał 0,58 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że motorowerzysta ma aktualnie zatrzymane prawo jazdy. 39-latek nie potrafił wyjaśnić policjantom dlaczego nie stosuje się do ograniczeń w przemieszczaniu osób. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić prowadzone postępowanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.