Minister Anna Zalewska odwiedzi Kolbuszową
Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, przyjedzie w środę (15.02) do Kolbuszowej. Spotkanie z nią odbędzie się tu po południu w siedzibie Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Towarzyszyć jej będą m.in.: poseł PiS, Zbigniew Chmielowiec, wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki kurator oświaty, Małgorzata Rauch.

Tematem spotkania z panią minister będą kwestie związane z finansowaniem małych szkół. Problematyka jest bliska zwłaszcza w Kolbuszowej, która do oświaty dokłada ponad 10 mln zł. W ostatnim czasie miejscowy samorząd przymierzał się do likwidacji nawet czterech szkół (w Przedborzu, Zarębkach, Bukowcu i Domatkowie), które z punktu widzenia ekonomii nie mają prawa istnieć. Radni zdecydowali jednak o ich utrzymaniu.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.