„Mieszkanie Plus” w Kolbuszowej? Jest już działka na budowę takich bloków
Kolbuszowa rozważa możliwość przystąpienie do rządowego programu Mieszkanie Plus. Magistrat ma już nawet działkę, na której miałyby powstać budynki wielorodzinne. To słynny teren przy ul. Wojska Polskiego, który wcześniej gmina planowała sprzedać prywatnemu deweloperowi w zamian za mieszkania komunalne w nowo wybudowanych blokach przy ul. Jana Pawła II.

Zgodnie z założeniami programu „mieszkania plus” będą oddawane pod najem lub z opcją dojścia do własności osobom, których sytuacja finansowa uniemożliwia zakup mieszkania lub uzyskania na ten cel kredytu. Lokale będą wykończone w stanie gotowym do zamieszkania.
Chcąc określić zapotrzebowanie na tego typu mieszkania, magistrat udostępnił ankietę. Można ją pobrać TUTAJ. Badania mają pomóc w określeniu skali zainteresowania tym programem wśród mieszkańców kolbuszowskiej gminy. Druki ankiety rozłożone zostaną, m.in. w urzędach, przedszkolach, bibliotekach, na pływalni krytej oraz u sołtysów w każdej miejscowości.
Urzędnicy proszą o wypełnienie ankiety i dostarczenie jej w terminie do 30 marca b.r. do Biura Obsługi Klienta w budynku magistratu lub e-mailem na adres: umig@kolbuszowa.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.