Mieszkańcy masowo oszukiwani w Internecie

Kiedy wybudują ten światłowód? Są deklaracje

W zasadzie nie ma dnia, żeby kolbuszowska policja odnotowywała oszustw w Internecie. Najczęściej zgłoszenia te dotyczą zakupu odzieży i telefonów, a ostatnio też i kota.

Zawiadomienie o oszustwie w Internecie kilka dni temu złożyła mieszkanka powiatu kolbuszowskiego.
Z jej relacji wynikało, że znalazła na platformie handlowej ogłoszenie o sprzedaży kotów brytyjskich, do którego załączono zdjęcie zwierząt.

Kobieta skontaktowała się ze sprzedawcą, wpłaciła zaliczkę i ustaliła szczegóły przekazania małego kota. Od dokonania wpłaty kontakt ze sprzedającym się urwał. Mieszkanka straciła pieniądze.

Inny pokrzywdzony sprzedawał obuwie poprzez platformę handlową. Otrzymał linka, przez którego miał odebrać płatność. Wpisał dane do logowania i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mieszkanka gminy Kolbuszowa z kolei wystawiła do sprzedaży odzież. Szybko znalazł się „klient”, który przesłał link do odebrania płatności.
Przekierowana automatycznie na fałszywą stronę banku kobieta wpisała dane do logowania i straciła pieniądze. Jak się okazało zostały one wypłacone w jednym z bankomatów w innym mieście.

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców, a do mieszkańców apelują o ostrożność i rozwagę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.