Metamfetamina w spodniach kierowcy. Policjanci zatrzymali go w Ostrowach Tuszowskich

Pijany motorowerzysta z narkotykami w kieszeni

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali w Ostrowach Tuszowskich 25-latka. W kieszeni spodni miał on schowany woreczek strunowy, w którym znajdowała się metamfetamina. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W czwartek (06.06), po godz. 18, w Ostrowach Tuszowskich, w gminie Cmolas policjanci wydziału kryminalnego kolbuszowskiej komendy, skontrolowali osobowe renault.

Nerwowe zachowanie

Podczas tych działań kierowca zachowywał się nerwowo. Mundurowi postanowili więc sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania.

Okazało się, że mężczyzna w kieszeni spodni miał woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Badanie potwierdziło, że jest to metamfetamina.

25-latek został zatrzymany. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Groźny narkotyk

Metamfetamina jest silnie uzależniającym stymulantem o potężnym działaniu na ośrodkowy układ nerwowy. Jest pochodną amfetaminy, a jej struktura chemiczna powoduje, że że łatwiej przenika przez barierę krew-mózg.

Substancja ta była początkowo stosowana w medycynie, głównie w leczeniu otyłości i ADHD. Jednak z czasem jej potencjał uzależniający i skutki uboczne stały się poważnym problemem zarówno zdrowotnym, jak i społecznym.

Metamfetamina działa głównie poprzez zwiększenie poziomów dopaminy w mózgu, co prowadzi do intensywnej stymulacji ośrodkowego układu nerwowego. Powoduje gwałtowne uwolnienie dużych ilości dopaminy, co prowadzi do intensywnej euforii i uczucia energii.

Metamfetamina – skutki

Użycie metaamfetaminy niesie ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne

Krótkoterminowe skutki uboczne:

  • bezsenność,
  • zwiększone tętno i ciśnienie krwi,
  • utrata apetytu,
  • nadmierne pocenie się i hipertermia.

Efektem długoterminowego uzależnienie są:

  • uszkodzenia serca i naczyń krwionośnych,
  • zaburzenia psychiczne,
  • problemy z zębami,
  • uszkodzenia mózgu.

Metaamfetamina jest kontrolowaną substancją w większości krajów na świecie, w tym w Polsce. Jej posiadanie, produkcja i dystrybucja są nielegalne i podlegają surowym karom prawnym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.