„Mazurzanie”, „Górniacy” i Artur Szlachetka laureatami Przeglądu Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

"Mazurzanie", "Górniacy" i Artur Szlachetka laureatami Przeglądu Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Za nami Przegląd Widowisk Kolędniczych. „Złotym Turoniem”, czyli główną nagrodą podzieliły się dwie grupy: „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej i zespół obrzędowy „Mazurzanie” z Mazurów. Ponadto jury przyznało cztery nagrody indywidualne. Jedną z nich otrzymał Artur Szlachetka z „Górniaków” za rolę marszałka.   

Przegląd Widowisk Kolędniczych tradycyjnie odbył się w Święto Trzech Króli w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Na scenie wystąpiło dziesięć grup z Podkarpacia i nie tylko.

„Górniacy” po raz drugi

Po zakończeniu przeglądu, a przed ogłoszeniem wyników, odbył się koncert pastorałek, w którym wystąpią Kapela Kazimierza Marcinka z Katarzyną Liszcz i Pawłem Steczkowskim.

W tym roku jury zdecydowało się przyznać „Złotego Turonia” dwóm zespołom. Oba reprezentują powiat kolbuszowski. Są to: „Mazurzanie” z Mazurów oraz „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej (grupa ta samodzielnie wygrała przegląd rok temu).

Dodatkowo Artur Szlachetka z tego drugiej grupy otrzymał nagrodę indywidualną za rolę „marszałka”. Rok temu w ten sam sposób uhonorowano innego kolędnika „Górniaków”, Wiesława Kopcia za „brawurowe zagranie Żyda”.

Patronem medialnym tego wydarzeniem był portal www.kolbuszowalokalnie.pl.

Zobacz wideo

Galeria zdjęć

Całe nagranie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.