Mazury świętują 450-lecie swej lokacji. Będą koncerty, pokazy i tańce
Położona na terenie gminy Raniżów wieś Mazury świętuje w tym roku 450-lecie swej lokacji. Z tej okazji w ten weekend (07-08.09) odbędzie się tam będzie szereg wydarzeń.

Wszystko w sobotę o godzinie 16 rozpocznie konferencja naukowa zatytułowana „Historia i dziedzictwo wsi Mazury”. W Ratuszu Wiejskim z referatami wystąpią historycy i regionaliści: Benedykt Popek, Wojciech Mroczka, Joachim Popek, Judyta Sos, Marcin Kus, i Stanisław Samojedny.

Następnie o godz. 18 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Bartosza Partyka Rzymana.
Niedziele uroczystości o godz. 13 zainauguruje msza św. Po niej odbędzie się przemarsz z Orkiestrą Dętą pod budynek Ratusza, gdzie zaplanowano odsłonięcie tablicy upamiętniającej jubileusz lokacji wsi. Następnie zaprezentowana zostanie inscenizacja teatralna nadania przedstawiające ten akt.

Wystąpią kapele ludowe: Mazurskie Muzykanty, Lesiaki, Wolanie, Mazurzanie i Raniżowianie. Ponadto w programie: prezentacja sprawności dziecięcej drużyny strażackiej, zbójnicki pokaz bojowy, występ zespołu Markowianie z Markowej, a na koniec zabawa taneczna z zespołem Cebula Band.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.