Kolbuszowscy policjanci znaleźli w samochodzie 34-letniego mężczyzny kilkanaście porcji suszu roślinnego. Do zdarzenia doszło w okolicy zalewu „Maziarnia” w Wilczej Woli. Mundurowi nie podają, czy marihuana była przeznaczona na użytek własny czy na sprzedaż.
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej interweniowali w Wilczej Woli. W okolicy zbiornika wodnego „Maziarnia” zwrócili uwagę na dodga.
Susz roślinny w aucie
Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna. Z wnętrza samochodu wydobywał się zapach, przypominający zapach marihuany.
Funkcjonariusze podjęli wobec mężczyzny interwencje. Po wylegitymowaniu, okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. W jego samochodzie kryminalni znaleźli kilkanaście porcji suszu roślinnego.
Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana. 34-latek nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć w jaki sposób wszedł w posiadanie środków odurzających.
Za posiadanie substancji zabronionych mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności
Marihuana – zagrożenia
Marihuana, choć często promowana jako bezpieczny i naturalny środek do rekreacji i medycyny, wiąże się z szeregiem potencjalnych negatywnych skutków zdrowotnych.
Przede wszystkim jest to upośledzenie pamięci krótkotrwałej. THC, główny składnik psychoaktywny tego narkotyku, wpływa bowiem na część mózgu odpowiedzialną za tworzenie nowych wspomnień. Użytkownicy „trawki” mogą mieć więc spore trudności z przypominaniem sobie niedawnych wydarzeń i koncentracją.
Marihuana może zaburzać zdolności motoryczne, co zwiększa ryzyko wypadków. Kierowanie pojazdami pod wpływem marihuany jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do opóźnionych reakcji, pogorszenia oceny sytuacji i koordynacji ruchowej.
Zaburzenia psychiczne
Niektóre osoby mogą doświadczać lęków, paranoi, a nawet ataków paniki. Intensywność tych reakcji może być różna w zależności od dawki, składu chemicznego marihuany oraz indywidualnej podatności użytkownika na jej działanie.
Efektem długotrwałej „konsumpcji” mogą być zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, lęki czy psychoza. U osób podatnych na zaburzenia psychotyczne może wywołać halucynacje i paranoję. Szczególnie narażeni są młodzi ludzie, których mózgi są w fazie rozwoju.