Marcin Szypuła, kandydat na radnego Rady Miejskiej w Kolbuszowej: – Zadbajmy o przedsiębiorców [MATERIAŁ WYBORCZY]

Marcin Szypuła, kandydat na radnego Rady Miejskiej w Kolbuszowej: - Przedsiębiorca to też człowiek [MATERIAŁ WYBORCZY]

Wszyscy zainteresowani wyłożyli już karty na stół. Że potrzebne są lepsze drogi, więcej miejsc w publicznych przedszkolach a może i publiczny żłobek. Że tęsknimy za zielenią w naszym mieście… że fajnie byłoby zainstalować sygnalizację świetlną na kluczowych skrzyżowaniach, wszystko już było… i wiemy, że trzeba to zrobić.

Dzisiaj chciałbym jednak poruszyć temat firm, przedsiębiorców, lokalnego biznesu.

Zadbajmy o przedsiębiorców

Sami przedsiębiorcy jak i ich rodziny to spora część naszego społeczeństwa. Lepsze warunki dla firm to lepsze warunki dla całych rodzin.

Dzięki przedsiębiorcom, ich pomysłom, inicjatywom i odwadze, lokalna społeczność rozwija się, ma dostęp do różnorakich usług, produktów, miejsc pracy.

Wysokie ZUS-y, ceny produktów, surowców są niezależne od lokalnego samorządu.

Obniżmy podatki

Są jednak pewne czynniki, które mogłyby pomóc przedsiębiorcom w rozwijaniu swojej działalności. Dlaczego więc nie miałbym postarać się o obniżenie podatku od nieruchomości dla firm? Tym bardziej, że w naszej gminie jest on stosunkowo wysoki względem sąsiednich samorządów?

To przedsiębiorcy codziennie walczą o przetrwanie. Myślą, inwestują, ulepszają, zarabiają, a niejednokrotnie rezygnują, poddają się i bankrutują.

Sam nieraz byłem na zakręcie, w tarapatach. Bywały naprawdę stresujące sytuacje. Ale cały czas walczę, działam, poruszam czasem niebo i ziemię, aby zdobyć to, czego wymaga sytuacja.

Social media

Członkostwo w BNI – największej na świecie organizacji biznesowej, zrzeszającej przedsiębiorców gdzie pomagamy sobie nawzajem w rozwijaniu biznesów, nauczyło mnie jak ważne jest „know-how” w osiąganiu celów.

Niezwykle ważnym narzędziem pracy, promocji itp. dla firm jest internet a dokładniej – social media. Tam możemy się promować, inspirować, komunikować z klientami. Na podstawie raportów możemy ulepszyć ofertę i „być na bieżąco”.

Ale social media służą nie tylko przedsiębiorcom, wykorzystują je niemal wszystkie branże i instytucje. To dzięki nim nawiązujemy i utrzymujemy relacje, dzielimy się ważnymi, jak i mniej istotnymi chwilami. To ważne i potrzebne.

Biznesowe śniadania

Jakiś czas temu zostałem zaproszony na biznesowe śniadanie w jednym z pobliskich miast. Zorganizowane na podobnej zasadzie jak BNI, ale jednak będące inicjatywą tamtejszego lokalnego samorządu. Byłem pod wrażeniem tego przedsięwzięcia.

Chciałbym taką inicjatywę realizować u nas. Spotkajmy się. Porozmawiajmy. Współpracujmy. Stwórzmy ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości obu stron.

Wielobranżowe targi

Jeden z lokalnych mikro przedsiębiorców, który rozpoczyna działalność, powiedział mi, że fajnym pomysłem byłyby targi, lokalne wielobranżowe targi. I ja uważam, że to bardzo fajna inicjatywa.

Czasem przetrząsamy internet w poszukiwaniu jakiejś usługi czy produktu i finalnie okazuje się, że  trzy ulice dalej mamy firmę z całkiem fajną ofertą. 

Dbając o przedsiębiorców, samorząd wyznacza sobie realną możliwość czerpania funduszy z podatków, opłat administracyjnych, koncesji itp. Dzięki temu może z kolei realizować konkretne inicjatywy służące całej społeczności.

Głosujmy na przedsiębiorczość

Stwórzmy więc firmom sprzyjające warunki do rozwoju bo bez wątpienia przyczyni się to dobru całej „Naszej Lasowiackiej Stolicy”.

Przedsiębiorcy, łączmy siły.

7 kwietnia Głosujmy Na Przedsiębiorczość.

Marcin Szypuła, okręg numer 1, miasto Kolbuszowa, lista nr 11, miejsce nr 9.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Razem Dla Rozwoju Gminy”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.