Marcin Szypuła, kandydat do Rady Miejskiej: – Moim celem jest rozwój Kolbuszowej

Marcin Szypuła, kandydat na radnego Rady Miejskiej w Kolbuszowej: - Przedsiębiorca to też człowiek [MATERIAŁ WYBORCZY]

Pozostało zaledwie kilka godzin do ciszy wyborczej. Już pojutrze odbędą się wybory, w których wspólnie zdecydujemy o przyszłości naszego regionu. To dobry moment, by przypomnieć sylwetkę Marcina Szypuły, kandydata do Rady Miejskiej z okręgu nr 1 (lista nr 11, miejsce nr 9), oraz jego najważniejsze wypowiedzi, cytowane na naszych łamach.

Marcin Szypuła ma 39 lat i mieszka w Kolbuszowej. Życie prywatne dzieli z żoną Edytą, z którą wspólnie zarządzają swoimi firmami i wychowują 4-letnią córkę Kamilę.

Człowiek sukcesu

To aktywny człowiek i ambitny przedsiębiorca, który wraz z żoną ciężką pracą od podstaw stworzył Park Rozrywki BRZEZÓVKA. Ma też na koncie wiele innych projektów biznesowych.

To on stworzył pionierski projekt jakim była PIRAMIDA – ogródek piwny na Rynku w Kolbuszowej. Jego ostatnim przedsięwzięciem są zdobywające coraz większą popularność w całym kraju – kamperypodkarpacie.pl.

Jest przewodniczącym Rady Rodziców Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, członkiem BNI – największej w Polsce i na świecie organizacji networkingu biznesowego. Prywatnie to pasjonat i zwolennik innowacyjnych rozwiązań, technicznych nowinek i podróży.

Rachunki muszą się zgadzać

Jaki ma pomysł na gminę Kolbuszowa?

– Każdy samorząd jest jak firma. Ma szefa, pracowników na różnych stanowiskach, budżet, wydatki i konkretne projekty do wykonania. Każdy z tych pracowników, zajmując określone stanowisko, powinien działać dla dobra firmy, czyli lokalnego społeczeństwa.

– Moim celem jest wielokierunkowy rozwój gminy Kolbuszowa. Chcę kreować takie zachowania, działania i inicjatywy, aby każdy z moich wyborców miał pewność, że podejmowane przeze mnie działania poprawią jego warunki życia.

– Gmina potrzebuje aktywnego działania na wielu, także nowych płaszczyznach. Wszystkie rachunki muszą się zgadzać. Jest wiele aspektów, na które mam inny pomysł i w inny, bardziej umiejętny sposób chciałbym wcielać je w życie.

Zadbać o przedsiębiorców

– Chciałbym, aby gmina w końcu zadbała o lokalnych przedsiębiorców. Wysokie ZUS-y, ceny produktów, surowców są niezależne od lokalnego samorządu.

– Są jednak pewne czynniki, które mogłyby pomóc przedsiębiorcom w rozwijaniu swojej działalności. Dlaczego więc nie miałbym postarać się o obniżenie podatku od nieruchomości dla firm? To przedsiębiorcy codziennie walczą o przetrwanie. Myślą, inwestują, ulepszają, zarabiają, a niejednokrotnie rezygnują, poddają się i bankrutują.

– Sam nieraz byłem na zakręcie, w tarapatach. Bywały naprawdę stresujące sytuacje. Ale cały czas walczę, działam, poruszam czasem niebo i ziemię, aby zdobyć to, czego wymaga sytuacja.

Mieszkańcy, nie polityka

– Tu się urodziłem, tu mieszkam i tu chcę rozwijać zarówno siebie, jak i miasto, w którym wszyscy żyjemy. Jestem ambitny i wytrwały w dążeniu do zamierzonego celu, a cele stawiam wysoko. Swoje doświadczenie i kreatywne podejście do działania chcę wykorzystać dla rozwoju naszej gminy. Jestem kandydatem bezpartyjnym. Liczy się dla mnie interes mieszkańców nie partyjniactwo czy ideologia – podkreśla Marcin Szypuła.   

Marcin Szypuła, okręg numer 1, miasto Kolbuszowa, lista nr 11, miejsce nr 9.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Razem Dla Rozwoju Gminy”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.