Mamy nowy Sejmik, a w nim dwoje kolbuszowian. Tak wybrało Podkarpacie
Wybory do najbogatszego i najbardziej wpływowego samorządu Podkarpacia – Sejmiku Wojewódzki zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta zdobyła aż 25 mandatów na 33 możliwych. Koalicja Obywatelska uzyskała 5 radnych, a PSL – 3. Takiej dominacji PiS na tym szczeblu samorządu nie było jeszcze nigdy. Tak w niedzielę (21.10) zdecydowali mieszkańcy Podkarpacia.

Rekordowy wynik zanotował lider tej formacji – marszałek województwa, Władysław Ortyl (na zdjęciu). Otrzymał on aż 38 428 głosów. Do Sejmiku dostali się też reprezentanci powiatu kolbuszowskiego. To Ewa Draus (14 048 głosów) i Bogdan Romaniuk (15 451). Oboje byli liderami PiS w okręgu nr 3. Pani Ewa startowała z pierwszego miejsca na liście tej partii, pan Bogdan z trzeciego.
Kim są nasi przedstawiciele w nowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego?

Ewa Draus ma 58 lat, ukończyła socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie wyjechała  na studia do Francji. W latach 2000–2003 kierowała Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie. W 2002 r. została wykładowcą akademickim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Przemyślu. W latach 2005-07 była wojewodą podkarpackim. Od 2010 jest radną Sejmiku.
Bogdan Romaniuk ma 51 lat, ukończył studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1999–2002 pełnił funkcję sekretarza powiatu kolbuszowskiego, a następne cztery lata sprawował urząd starosty. W 2006 r. został radnym sejmiku województwa i jest nim do dziś. Od trzech lat zasiada w Zarządzie Województwa, w którym pełni funkcję  wicemarszałka. Był współtwórcą i pierwszym dyrektorem Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.