Mała Armia Janosika na pomoc malutkiej Emilce

Malutka Emilka walczy o życie. Możemy jej pomóc

Dziś o godzinie 16 w kościele p.w. Wstąpienia Najświętszej Marii Panny w Raniżowie wystąpi Mała Armia Janosika. Podczas koncertu zbierane będą datki dla Emilki Wilk z Kupna.
Dziewczynka ma bardzo chore serduszko. Jedyną nadzieją dla niej jest operacja. Problem w tym że koszty dla rodziców Emilki są nie do pokonania. Możemy im w tym pomóc. W jaki sposób?
Dziś o godzinie 16 właśnie dla Emilki w kościele parafialnym p.w. Wstąpienia Najświętszej Marii Panny w Raniżowie odbędzie się koncert charytatywny. Wystąpi Mała Armia Janosika.

To zespół wykonujący muzykę folkową i ludową zainspirowaną góralską kulturą Podhala. Liczy stu osiemdziesięciu członków (w wieku od 2 do 70 lat) i jest największą kapelą góralską na Podhalu. Zespół zrzesza dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic.

Cechą wspólną wykonawców jest zamiłowanie do  tradycji regionu Podhala.  Siedziba kapeli znajduje się w Rabie Wyżnej, gdzie regularnie odbywają się próby i przygotowania do występów.

Mała Armia Janosika zaprezentuje w Raniżowie kolędy i pastorałki w góralskiej, rzecz jasna, wersji. W związku ze spodziewaną dużą frekwencją podczas koncertu, organizatorzy zdecydowali o zamontowaniu na placu kościelnym zewnętrznego telebimu wraz z nagłośnieniem. Wstęp jest wolny. Datki dla Emilki zbierane będą do specjalnych puszek.

Transmisja na żywo poniżej.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.