MAJDAN KRÓLEWSKI. Będzie obwodnica?

Majdańszczyzna z lotu ptaka [FILM]

Wydawało się, że Nowa Dęba i Kolbuszowa to jedyne podkarpackie miasta przy drodze krajowej nr 9, które mogą doczekać się obwodnic. Okazuje się jednak, że duże szanse na taki trakt ma również Majdan Królewski. Rozwiązanie to ma wpływowego orędownika.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie pierwszego etapu dokumentacji obwodnicy Nowej Dęby. Chodzi o studium korytarzowego wraz z uwarunkowaniami środowiskowymi. Inwestycja ma kosztować ok. 210 mln zł i teoretycznie być gotowa za około osiem lat.

Nowa droga przede wszystkim ma wyprowadzić ruch tranzytowy z Nowej Dęby, a także ograniczyć hałas i zanieczyszczenie powietrza na terenie miasta. Nadzorujący Program Stu Obwodnic, wiceminister infrastruktury Rafał Weber uważa, że nowa droga powinna także omijać także Majdan Królewski.– Wtedy będzie ona spójna, będzie stanowiła jednolity ciąg drogowy, ułatwi tranzyt – argumentuje.
Druga obwodnica, która na Podkarpaciu ma powstać przy drogi krajowej nr 9, dotyczy Kolbuszowej. Tu również jest pomysł, aby omijała ona także Cmolas. Gmina ta nie ma chyba jednak takiego poparcia politycznego jak Majdan Królewski, choć na obecnym etapie niczego nie można wykluczyć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.