„Łojdiridi” w Kolbuszowej Górnej. Będą warsztaty, a potem potańcówka

Dziś (08.02) w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej odbędą się ósma edycja ‘Łojdiridi”, czyli spotkania z tradycjami ludowymi szeroko pojętej Rzeszowszczyzny. 
Wszystko rozpocznie się o godzinie 16:30 warsztatami tańca dla wszystkich, w tym samym czasie na osobnej sali odbywać się będą zabawy dla dzieci. O godzinie 18 do tańca zagrają zespoły wykonujące tradycyjną muzykę. Będą to kapela z Huty Komorowskiej i Iskierczanie z Dębicy.

W programie imprezy także poczęstunek swojskim jadłem. Wstęp jest wolny. – Impreza jest skierowana do wszystkich, nie trzeba umieć tańczyć i nie trzeba mieć nawet partnera. Jeśli ktoś chce tylko posłuchać muzyki, albo zobaczyć, jak można bawić się do ‘ludowizny’, może przyjść – krzesła, a może nawet i jaki stolik się znajdzie. Wszystkich serdecznie zapraszamy – przekazują organizatorzy wydarzenia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie „Gdzieś Tu”, natomiast współorganizatorami – Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kolbuszowej Górnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.