Le Moor zagra dla WOŚP, ale nie w Kolbuszowej

Le Moor zagra dla WOŚP, ale nie w Kolbuszowej

Le Moor znów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół nie wystąpi jednak w rodzinnej Kolbuszowej, tylko w Mielcu.

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka pod hasłem „Przejrzyj na oczy” dotyczyć będzie „zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.
Jak co roku WOŚP wesprze kolbuszowski Le Moor (rock). Zespół ten nie zagra jednak w rodzinnym mieście, tylko w Mielcu, zresztą nie po raz pierwszy.

– Trzeci rok z rzędu wspieramy mielecki sztab Wielkie Orkiestry. W tamtym roku graliśmy tam online. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie takiej konieczności i będzie okazja spotkać się z publicznością na żywo. Koncerty dla WOŚP to zawsze dla nas wielki zaszczyt – mówi nam Dorian Pik, lider i wokalista lemurowców.

Dlaczego nie w Kolbuszowej?

– Znam dobrze Tomka Chlebka (współorganizator WOŚP w Kolbuszowej – od red.). On zna mój stosunek do Orkiestry. Nie zgłosił się do nas, więc się nie narzucamy. Za to od trzech lat Mielec się zgłasza, więc im pomagamy – tłumaczy muzyk.
Zespół na scenie działa już 17. rok. Obecnie muzycy pracują nad swoją trzecią płytą. Aktualny skład bandu: Dawid Magda – perkusja Rafał Czachor – gitara basowa Leon – gitara Krzysztof Surdyka – trąbka Szymon Pawlak – saksofon altowy Łukasz Ziemba – saksofon barytonowy Dorian Pik – głos.

Le Moor zagra dla WOŚP w niedzielę (30.01). o godz. 19 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Co ciekawe w tym samym miejscu wystąpi folkowa grupa Hudacy, którą też tworzą kolbuszowianie: Jarek Mazur, Anna Kwas i Sylwia Gołębiowska.

Le Moor zagra dla WOŚP, ale nie w Kolbuszowej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.