Krzysztof Wilk zaprasza na świętowanie odzyskania Niepodległości: – Widzimy, co się teraz dzieje w kraju i jakie wartości dominują

Zgoda radnych na rozbudowę zakładu w Kupnie

Przed nami 105. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kolbuszowa wydarzenie to będzie świętować aż trzy dni, od piątku do niedzieli. Na obchody zaprasza Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej, mówiąc między innymi o tym, „co się dzieje w kraju i jakie wartości obecnie dominują”.  

Świętowanie w Kolbuszowej rozpocznie się w piątek (10.11), o godzinie 15. Wtedy to w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się otwarcie wystawy z okazji 105. rocznicy powrotu Polski na mapę świata.  

Wystawa i pobudka orkiestry dętej

W sobotę (11.11), o godzinie 8 tradycyjnej pobudki na Rynku i na osiedlach dokona Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury.

Dwie godziny później na cmentarzu parafii pw. Wszystkich Świętych odbędzie się złożenie kwiatów i modlitwa na grobach powstańców Następnie w Kolegiacie Kolbuszowskiej odprawiona zostanie uroczysta msza św.

Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz na Rynek – a tam złożenie kwiatów przy pomniku i wspólne odśpiewanie hymnu.

Bal w Domu Kultury

O godzinie 17 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się ciąg dalszy uroczystości. W programie między innymi: wręczenie rządowych odznaczeń i tytułów zasłużonych dla Kolbuszowej, śpiewanie pieśni patriotycznych i Bal Niepodległości.

W niedzielę (12.11)  o godz. 16 z placu przy budynku Starostwa Powiatowego wystartuje Marsz Nordic Walking. Metą będzie stadion, gdzie odbędzie się warta patriotyczna.

Świętowanie odzyskania niepodległej

„Wiemy, co się dzieje…”

Do udziału w imprezach patriotycznych namawiał Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej, przy czym pozwolił sobie na osobiste refleksje:

– Skorzystajcie z tego zaproszenia i zabierzcie kogo się tylko da. Wiemy, co się dzieje dzisiaj w kraju. Wiemy, jakie wartości dominują.

– Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że na tych uroczystościach od lat można zobaczyć niewielu radnych, sołtysów i przewodniczących osiedli. A myślę, że powinniśmy dawać przykład – apelował przewodniczący Wilk. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.