Kradzież w szkolnej szatni. Złodziejkami uczennice

Złapali oszustów na "wnuczka" i "na policjanta"

Dwie nastoletnie uczennice jednej z kolbuszowskich szkół ukradły z szatni pieniądze i markową kurtkę. Obie odpowiedzą za to przed sądem.

Kilka dni temu, policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację o kradzieży kurtki, do jakiej doszło w jednej z placówek oświatowych w Kolbuszowej.
Z przekazanych informacji wynikało, że z szatni szkolnej ktoś ukradł markową kurtkę wartą kilkaset złotych. Należała ona do jednej z uczennic.

Mundurowi szybko ustalili, że związek z tą kradzieżą mogą mieć dwie nastolatki, chodzące do tej samej szkoły. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że 16 i 18-latka weszły do szatni.

Najpierw starsza z dziewczyn, wyciągnęła z kieszeni kurtki pieniądze, a młodsza ją zabrała.

Po chwili obie wyszły ze szkoły. Kiedy już były poza budynkiem, 18-latka zniszczyła skradzioną kurtkę – wypaliła w niej dziurę i usunęła metki. Następnie druga z dziewczyn, zabrała ją do domu.

Policjanci odzyskali skradzioną rzecz, znajdowała się ona w domu 16-latki. Za popełnione czyny, obie dziewczyny odpowiedzą przed sądem.
18-latka, jako osoba pełnoletnia, odpowie za kradzież pieniędzy i zniszczenie mienia, natomiast jej młodszą koleżanką zajmie się sąd rodzinny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.