Konsultacje zakończone. Kolbuszowianie chcą poszerzenia granic miasta

Kolbuszowianie jednoznacznie opowiedzieli się za włączaniem do miasta terenów należących dziś do Kolbuszowej Dolnej. W zakończonych konsultacjach społecznych mieszkańcy pytani byli o opinię na zebraniach wiejskich i osiedlowych. Swoje zdanie można było również wyrazić wypełniając ankietę, która w formie elektronicznej była dostępna na stronie internetowej gminy, a w papierowej – w magistracie.
– Wszystkie osobny, które wypełniły ankiety, opowiedziały się za poszerzeniem granic miasta – mówił Józef Rybicki, przewodniczący Komisji Mandatowo-Regulaminowej Rady Miejskiej. – Głosów przeciwnych nie było. Nie pojawiły się też żadne protesty, które miałyby wskazywać na to, że nie ma woli zmiany granic miasta. Wydawało nam się, że to będzie w miarę proste przedsięwzięcie. Ale tak nie jest – dodaje.
Teraz nad wnioskiem o poszerzenie granic miasta pracuje zespół urzędników, którym kieruje Barbara Bochniarz, sekretarz gminy. – Dokument ten musi zawierać część opisową dotyczącą historii miasta i terenu, który będzie przyłączany – wyliczała sekretarz. – Powinien zawierać też cele tej operacji, opinie w sprawie gospodarczych perspektyw rozwoju tego terenu, oraz koszty jakie poniesie gmina.
Wniosek ten najprawdopodobniej już we wrześniu stanie się przedmiotem głosowania Rady Miejskiej. I jeśli zyska akceptację, a wszystko na to wskazuje, to do Kolbuszowej włączony zostanie teren o powierzchni 3,5 hektara, który zamieszkuje ponad pół tysiąca osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.