Koncerty, konkursy i pyszne jedzenie – taki będzie piknik z Bratem Albertem
Przed nami wyjątkowa impreza z ogromną ilością atrakcji zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Mowa o pikniku rodzinnym „Fanfary dla Brata Naszego Boga”, który  już w najbliższą niedzielę (11.06) odbędzie się w Kolbuszowej w ramach roku Św. Brata Alberta – wielkiego patrioty i opiekuna ubogich.
Wszystko rozpocznie msza św., która w samo południe zostanie odprawiona w kościele p.w. Św. Brata Alberta. Po nabożeństwie, w którym wezmą udział trzy orkiestry – z Polski, Słowacji i Ukrainy – odbędzie się ich koncert na froncie świątyni. O godz. 13.30 wszystkie orkiestry będzie można usłyszeć na Rynku.
Następnie impreza przeniesie się na estradę plenerowej przy budynku Miejskiego Domu Kultury. Tam panie z kół gospodyń wiejskich zaśpiewają pieśni religijne i patriotyczne. Dla wszystkich będzie pyszne jedzenie – prawdziwe, naturalne, nie skażone żadną chemią. Czekać będzie m.in. chleb domowy z różnymi swojskimi przysmakami: masłem, smalcem, konfiturami i przyprawami. Na tym nie koniec atrakcji, bo na miejscu przygotowywane zostaną potrawy z kociołka biwakowego.
W pikniku wezmą również udział ukraińscy artyści, którzy malują freski w kościele p.w. Św. Brata Alberta. Wezmą oni udział w akcji plastycznej, która będzie angażować uczestników pikniku do wspólnego malowania i rysowania. Następnie wystąpią dzieci ze Studia Wokalnego, które zaśpiewają pieśni religijne, kościele i inne. Poza tym będą konkursy familijne. Na ich uczestników przygotowano kilkaset nagród i 300 opakowań cukierków odpustowych. Od godz. 16.30 grać będą orkiestry dęte.
Następnie harcerze z Rzeszowa opowiedzą o broni, mundurze i barwie z czasów Powstania Styczniowego, w którym udział wziął Adam Chmielowski, czyli późniejszy Św. Brat Albert. Będzie można również zobaczyć Żuławów, oddział z czasów Powstania Styczniowego, którzy zaprezentują się w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu. Wystąpi również grupa teatralna, która przedstawi historię Św. Brata Alberta.  Na koniec zagra folk-rockowa grupa, Słowiany. Impreza zakończy się ok godz. 22.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.