Kolbuszowianie błyszczą w lidze: Mateusz z golem, Patryk pokonuje Legię

To był fantastyczna kolejka dla grających w piłkarskiej Ekstraklasie kolbuszowian. W niedzielę (06.08) Mateusz Cetnarski strzelił bramkę, a jego Sandecja Nowy Sącz wygrała w Białymstoku z tamtejszą Jagiellonią 1-3. Zwycięstwo zaliczył również Patryk Fryc, który dzień wcześniej zagrał pełne 90 minut i był wyróżniającą się postacią w starciu Termaliki Nieciecza z aktualnym mistrzem Polski – Legią Warszawa.

Dla Sandecji było to zwycięstwo historyczne, bo pierwsze w dziejach jej występów na najwyższym szczeblu rozgrywek. Mateusz w 21 minucie zacentrował w zrzutu rożnego, ale jego partner nie trafił do bramki. Gola zdobył w 50 min. (można go zobaczyć TUTAJ). Z boiska zszedł 14 minut później.

Tradycyjnie cały mecz rozegrał natomiast Patryk Fryc. Niewiele brakowało miałby asystę, ale po jego dograniu skiksował napastnik Termaliki. Koniec końców Legia jednak została pokonana 1-0.