KOLBUSZOWA. Zryte boisko

KOLBUSZOWA. Zryte boisko

W czwartek (03.09) na kolbuszowskim stadionie odbyła się 5. edycja Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych”. Dziś Dariusz Wróblewski, prezes Kolbuszowianki, która rozgrywa mecze na obiektach przy ulicy Wolskiej, opublikował zdjęcie potężnie zniszczonej murawy z sugestywnym podpisem „boisko po psalmach”.
Festiwal Psalmów Dawidowych, mimo reżimu związanego z pandemią koronawirusa, zgromadził tłumy widzów. W pierwszej części imprezy wystąpili kantorzy żydowscy, w drugiej zaś odbył się koncerty muzyki chrześcijańskiej. Festiwal zakończyło Oratorium „Psalmy Miłości i Nadziei”. Wydarzenie, które jak co roku organizowała Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, transmitowaliśmy na żywo.

Dziś Dariusz Wróblewski, prezes Kolbuszowianki Kolbuszowa, której piłkarze rozgrywają mecze na obiektach przy ulicy Wolskiej, opublikował zdjęcie zrujnowanej murawy z podpisem „płyta boiska po psalmach”. – Nasze dzieci zostają na stadionie w Weryni, bo nie ma tu do czego wracać. Jesteśmy w połowie rozgrywek. Co tydzień potrzebuję kilku boisk dla siedmiu grup rozgrywkowych – zaznaczył.

Przypomnijmy, że trzy miesiące temu Urząd Miejski ogłosił zakończenie prac przy przebudowie stadionu przy ulicy Wolskiej. Inwestycja, którą realizowano przez prawie dwa lata, kosztowała 5 026 692 zł, z czego dotacja z Ministerstwa Sportu wyniosła 1,5 mln zł, resztę wyłożyła gmina.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.