KOLBUSZOWA. Wycelował pistoletem w sąsiada mówiąc mu, że go zabije

Złapali oszustów na "wnuczka" i "na policjanta"
Dwa lata więzienia grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Kolbuszowa, który trzymając w ręku pistolet, groził pozbawieniem życia swojemu sąsiadowi. Wcześniej się pokłócili.

W środę (15.07) około godziny 17 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zadzwonił 33-letni mężczyzna, który zgłosił, że mieszkający w tym samym budynku mężczyzna, trzymając w ręce przedmiot przypominający broń, groził mu pozbawieniem życia. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że tego samego dnia rano pomiędzy nimi doszło do sprzeczki.

Popołudniu, kiedy 33-latek wrócił z pracy, sąsiad zaczął mu grozić, celując w niego pistoletem. Bojąc się o swoje życie, 33-latek zamknął się w mieszkaniu i powiadomił policjantów. Ci przyjechali natychmiast i ujęli sąsiada. W jego mieszkaniu znaleźli przedmiot przypominający pistolet. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zabezpieczony przedmiot okazał się pistoletem hukowym. Wczoraj (16.07), po wytrzeźwieniu, 47-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych. Grozi mu za to do 2 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.
Zabezpieczony pistolet. Fot. KPP Kolbuszowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.