KOLBUSZOWA. Upamiętnią bohaterów i ofiary Powstania Warszawskiego

KOLBUSZOWA. Oddali hołd Powstańcom Warszawskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

W sobotę (01.08) na kolbuszowskim Rynku odbędą się społeczne obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorem eventu jest Tomasz Buczek. Wspierają go w tym działacze Narodowej Kolbuszowej i Młodzieży Wszechpolskiej.

O wydarzeniu przypominają plakaty, które można spotkać nie tylko w mieście, ale i w okolicznych miejscowościach. – Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tej akcji. Weźcie rodzinę, dzieci, przyjaciół, znajomych. Zakupcie dwa znicze – biały i czerwony – zapalimy je i ułożymy w kształt symbolu Polski Walczącej – zaprasza Tomasz Buczek, narodowiec i lokalny polityk Konfederacji.
Zawyje syrena

Pielęgnujmy pamięć o bohaterach, ale pamiętajmy złe decyzje. Uczmy się na błędach i nie bądźmy romantykami. Niech pokolenia przyszłe żyją w lepszej Polsce – dodaje aktywny mieszkaniec gminy.

Początek wydarzenia o godzinie 16:50. Po modlitwie i ułożeniu symbolu Polski Walczącej, odśpiewany zostanie hymn Polski.  O godzinie 17 zawyje syrena alarmowa na budynku Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Jednominutowy sygnał ma na celu upamiętnić poległych mieszkańców stolicy.

Postanie Warszawskie upadło 2 października, po 63 dniach walki. Zginęło ponad 18 tysięcy żołnierzy i aż 180 tys. cywilów. Niemcy wyburzyli większość zabytków, pomników, szkół, kościołów i bibliotek. Spaleniu ulegają archiwa i dzieła sztuki. Zniszczenie Warszawy, największego potencjalnie ośrodka oporu przeciw nowej okupacji, ułatwiła narzucenie komunizmu i sowietyzację Polaków.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.