KOLBUSZOWA. Targowisko przy Wolskiej otwarte, przy Zielonej zamknięte

Gdzie indziej można, w Kolbuszowej nie można. Szlabany zamiast straganów

Burmistrz Jan Zuba poinformował, że przynajmniej przez najbliższy tydzień, czyli 5, 9 i 12 maja, handel „pod chmurką” będzie odbywał się tylko na targowisku przy ulicy Wolskiej. Można sprzedawać tam produkty rolno-spożywcze i sadzonki: warzyw, drzew owocowych, kwiatów, krzewów. Handel artykułami przemysłowymi w dalszym ciągu jest wstrzymany. Zamknięte będzie natomiast drugi plac targowy w Kolbuszowej, przy ulicy Zielonej.

W piśmie podpisanym przez burmistrza czytamy, że duża powierzchnia placu targowego przy ulicy Wolskiej umożliwia zapewnienie bezpiecznej odległości pomiędzy stoiskami handlowymi oraz zachowanie bezpiecznej odległości między klientami. Powyższe wymagania są natomiast trudne do spełniania na placu handlowym przy ulicy Zielonej, wobec czego będzie on całkowicie zamknięty.

Kupcy są zobowiązani używać rękawiczek, masek i płynu dezynfekcyjnego. Towar może podawać tylko sprzedawca. Przy jednym stanowisku handlowym może znajdować się maksymalnie trzy osoby, w odległości dwa metry od siebie. Kupujący będą proszeni o zachowanie wszelkich środków ostrożności oraz postrzegania zasad higieny zapobiegającej rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Prosimy też wszystkich o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych w czasie handlu – apeluje burmistrz Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.