KOLBUSZOWA. Remontu ulicy Kościuszki nie będzie? GDDKiA prostuje burmistrza

W końcu ruszyło w sprawie obwodnicy Kolbuszowej
Na przedostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Jan Zuba powiadomił o planowanym generalnym remoncie drogi krajowej nr 9 na terenie Kolbuszowej. Jak zaznaczył, prace te miałaby zostać wykonane w 2022 roku. Tymczasem zarządca „dziewiątki”, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że żadnej takiej inwestycji nie przewiduje.

Z przekazu burmistrza Jana Zuby wynika, że generalny remont objąłby drogi krajowej pomiędzy rondami w ciągu ulic Rzeszowskiej i Tarnobrzeskiej. Miałaby się tam pojawić nie tylko nowa nawierzchnia z chodnikami, ale również przebudowane kanalizacja, oświetlenie i sieć energetyczna.

W 2022 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma przystąpić do modernizacji traktu. – oświadczył burmistrz Zuba na forum Rady Miejskiej. – Wiemy w jakim stanie jest ta droga. Ona pilnie wymaga  wymiany krawężników, przełożenia chodników, no i oczywiście nowej jezdni; ale także przebudowy kanalizacji deszczowej. Kilka lat temu zmodernizowano drogę krajową nr 9 na odcinku od ronda do mostu na potoku Górnianka. Wówczas wykonano tam również nową “deszczówkę”. Natomiast na odcinku w stronę Tarnobrzega kanalizacja jest nieremontowana od 20 lat.
W odpowiedzi na to Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie przesłał do mediów taki oto komunikat: – „Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ma w planach remontu drogi krajowej nr 9 biegnącej przez Kolbuszową. Aktualnie GDDKiA prowadzi prace mające na celu wyłonienie wykonawcy w przetargu na wykonanie Studium Korytarzowego, Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy (…).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.