KOLBUSZOWA. Przystanki autobusowe z dworca na ulicę ks. Ludwika Ruczki

Planowany w tym roku gruntowny remont budynku dworca w Kolbuszowej będzie wiązał się z przeniesieniem przystanków, między innymi na ulicę ks. Ludwika Ruczki.

Modernizacja budynku dworca w dużej mierze ma być finansowana z programu Podkarpacka Podmiejska Kolei Aglomeracyjna. Dzięki temu zmieni się nie tylko budynek, ale także pojawią parkingi na kolejowych terenach, od strony ulicy ks. Ludwika Ruczki oraz ulicy Fabrycznej.

Nowy dworzec za rok?

W nowym dworcu powstaną: poczekalnia, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano też część usługową, a w niej świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i informacji turystycznej. Wokół budynku powstaną nowe perony i miejsca postojowe dla autobusów.

Chęć modernizacji budynku dworca zgłosiło aż sześć firm. Każda z nich zażyczyła sobie jednak dużo więcej niż zakładano. Odwołano więc przetarg. W drugim podejściu termin składania ofert mija 25 czerwca. Zakładając, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę nowy dworzec powinien być gotowy z końcem 2021 roku. Jeśli prace ruszą, przeniesione zostaną przystanki autobusowe.
Wykorzystane zostaną dwa miejsca przy ul. ks. Ludwika Ruczki – zapowiada Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w Urzędzie Miejskim. – Dodatkowo będziemy musieli uchwalić przystanki do obsługi autobusów nadjeżdżające z Mielca, Rzeszowa i Tarnobrzega.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.