KOLBUSZOWA. Pożar w „Mrówce”. Gęsty dym nad Galerią [ZDJĘCIA, WIDEO]

KOLBUSZOWA. Pożar w "Mrówce". Gęsty dym nad Galerią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dziś (24.05) około godziny 14 doszło do pożaru w  kolbuszowskiej „Mrówce”. Zapaliło się około 200 metrów kwadratowych elewacji budynku. W akcji gaszenia, a raczej oddymiana obiektu wzięło udział dwudziestu strażaków: zarówno zawodowych, jak i ochotników.

PBS Mrówka to samoobsługowy sklep z artykułami budowlanymi, remontowymi i wykończeniowymi; który wchodzi w skład Galerii Nad Nilem przy ulicy Rzeszowskiej 8 w Kolbuszowej. I właśnie w tym budynku pojawił się dziś  bardzo gesty dym, który było widać niemalże w całym mieście. 

Spaliło się około 200 metrów kwadratowych elewacji. To spowodowało bardzo mocne zadymienie w całym budynku. Przyczyny tego zdarzenia ustali policja, my nie jesteśmy w stanie tego na chwilę obecną określić.  Galeria była zamknięta, więc nikogo nie trzeba było ewakuować. Obecnie trwa oddymianie obiektu. Pracuje tam pięć zastępów straży pożarnej: trzy państwowej i dwa ochotniczej. W sumie około 20 strażaków. Obiekt jest przez nich przewietrzany – powiedział nam dosłownie przed chwilą bryg. Marcin Wieczerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Galeria zdjęć

Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.