KOLBUSZOWA. Niebezpieczne wyrwy w kostce chodnikowej przy Kolegiacie

KOLBUSZOWA. Niebezpieczne wyrwy w kostce chodnikowej przy Kolegiacie

Mieszkańcy skarżą się na niebezpieczne wyrwy w chodniku w newralgicznym miejscu Kolbuszowej, czyli przed bramą główną do Kolegiaty p.w. Wszystkich Świętych.

Problem dotyczy części ulicy Narutowicza przed dzwonnicą, pod pomnikiem prymasa ks. Stefana Wyszyńskiego – precyzowała radna Barbara Szafraniec. – Tam chyba wskutek deszczy nastąpiło wypłukanie kostki i w konsekwencji zniszczenie jej. Jest sporo ubytków, stwarza to niebezpieczeństwo dla ludzi, którzy chodzą tamtędy do kościoła. Dotyczy to w dużej mierze osoby starsze. W tej chwili te wyrwy są już naprawdę głębokie. Może dojść do nieszczęśliwego wypadku – alarmowała na sesji.
Burmistrz Jan Zuba potwierdził, że przed Kolegiatą jest problem. – Istotnie ta kostka nie sprawdziła się, była złej jakości – przyznał. – Chodnik powstał osiem lat temu podczas rewitalizacji płyty Rynku. Jesteśmy więc po okresie trwałości, z gwarancji nie skorzystamy. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak samemu wymienić te kostki. Są też inne chodniki, które tego wymagają. Mam zgłoszenie w rejonie mostu przy budynku komendy policji, gdzie zapodała się kostka, podobnie jest przy ulicy Kościuszki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.