KOLBUSZOWA. Mają sprawców włamań do ogródków działkowych [ZDJĘCIA]

Złapali oszustów na "wnuczka" i "na policjanta"

Policjanci ujęli mężczyzn odpowiedzialnych za włamania na ogródkach działkowych na terenie Kolbuszowej. Łupem włamywaczy padły głównie maszyny i narzędzia ogrodnicze. Sprawcy nie pogardzili jednak także znajdującym się w domkach alkoholem i obuwiem.

Zgłoszenie o włamaniach do ogródków działkowych wpłynęło do kolbuszowskiej komendy policji na początku tego miesiąca. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego i metalowego garażu, skąd skradli między innymi urządzenia i maszyny ogrodnicze, a także inne drobne przedmioty (alkohol, obuwie, czy krzesełka wędkarskie).

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że związek z tymi włamaniami może mieć 19-letni mężczyzna. W trakcie dalszych czynności ustalili, że 19-latek nie działał sam. We włamaniach brali udział również 40 i 45-latek. Wszyscy oni są mieszkańcami gminy Kolbuszowej. Dodatkowo okazało się, że pod koniec maja, ci sami mężczyźni włamali się do kontenera kradnąc narzędzia i maszyny ogrodnicze. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad cztery tysiące złotych.
Wszyscy włamywacze zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które wrócą do właścicieli. W sprawie trwają dalsze czynności.
Fot. KPP Kolbuszowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.