Kolbuszowa ma budżet na 2023 rok. Miliony w gospodarkę wodnościekową

Kolbuszowa zadłużona na 45 milionów złotych

Dochody w kwocie 139 717 049 zł oraz 139 717 049 zł wydatków – tak w skrócie wygląda budżet Kolbuszowej na 2023 rok. Na ostatniej swej sesji uchwaliła go Rada Miejska.

Prawie 35 mln zł planuje się w tym roku wydać na inwestycje. Nie byłoby tego, gdyby nie dotacje z programu Polski Ład. Z tego źródła do kasy magistratu ma wpłynąć aż 26 mln zł.
– W tym roku planujemy 57 różnych przedsięwzięć. Mamy jednak siedem kluczowych zadań, których łączna wartość przekracza 31,5 mln zł. Jest to: budowa  kanalizacji sanitarnej w Weryni i Kolbuszowej Górnej, budowa placu targowego przy ulicy Wolskiej, rewitalizacja obszarów zdegradowanych, przebudowa układu ulic Wiktora i Ruczki, remont zbiorników na wodę pitną, budowa ulic Przemysłowej i Żytniej, a także modernizacja oczyszczalni ścieków – wylicza Jacek Mroczek, skarbnik gminy

– Plan wydatków majątkowych na rok 2023 jest kontynuacją wielkiego programu inwestycyjnego, który jest realizowany w naszej gminie od lat kilkunastu. Wszyscy mamy jednak niedosyt, bo zawsze potrzeby wyprzedzają możliwości. Ale z drugiej strony i jest to budżet na miarę możliwości, oparty o pozyskane środki i dochody własne. Moim zdaniem jest to przede wszystkim budżet realny – ocenia burmistrz Jan Zuba.

– Jest wiele niewiadomych, co niepokoi. Czy podołamy wszystkim zadaniom? Myślę, że to się nie uda. Coś się jednak dzieje i to trzeba docenić – komentuje radny Julian Dragan.
Za proponowanym przez burmistrza budżetem gminy na 2023 rok głosowało 17 radnych. Tylko  dwóch – Józef Fryc i Michał Karkut – było przeciwko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.