KOLBUSZOWA. Liceum będzie kształciło przyszłych policjantów i strażaków

Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej w nadchodzącym roku szkolnym rusza z nowym kierunkiem kształcenia. Jest to klasa o profilu policyjno-pożarniczym. Ktoś chętny?

Ucząc się na tym profilu będzie można poznać specyfikę pracy policjantów, pracowników służby więziennej oraz elementy prawa i kryminalistyki. Uczniowie będą mogli też liczyć na dodatkowe zajęcia specjalizacyjne, w tym: musztra, kurs samoobrony, strzelectwo, pływanie czy pierwsza pomoc.

Kierunek ten ma na celu przygotowanie uczniów do matury i dalszej nauki lub bezpośrednio do pracy w policji, więziennictwie, straży granicznej i innych jednostkach mundurowych.

Nowy profil w LO skierowany jest również do przyszłych strażaków. Poznasz tam specyfikę pracy w tym zawodzie, nabędziesz znajomość prawa i bezpieczeństwa pożarowego, organizacji i funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Dzięki nauce w tej klasie przygotujesz się do matury i dalszej nauki w szkołach aspiranckich lub w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.
Oprócz klasy policyjno-pożarniczej, w kolbuszowskim liceum planuje się również uruchomienie klasy politechnicznej, medycznej, przyrodniczo-turystycznej oraz humanistyczno-prawnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.