Ks. Lucjan Szumierz z koronawirusem

KOLBUSZOWA. Ks. Lucjan Szumierz z koronawirusem

Proboszcz Kolegiaty p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, ks. Lucjan Szumierz ma Covid-19. O zakażeniu poinformowała dziś (08.11) parafia. Ksiądz został objęty izolacją. Msze będzie odprawiał prywatnie w miejscu zamieszkania.
Prosimy wszystkich naszych parafian, którzy mieli bezpośredni kontakt z ks. proboszczem w ostatnich dniach o obserwację swojego zdrowia – przekazuje w komunikacie Kolegiata Kolbuszowska. – Dotyczy to tych, którzy pozostawali w kontakcie w odległości mniej niż dwa metry przez ponad 15 minut. W razie jakichś objawów chorobowych należy zgłaszać się do swojego lekarza rodzinnego.

To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie na naszym terenie. Tydzień temu (01.11)  koronawirusa stwierdzono u ks. Jarosława Depczyńskiego, proboszcza parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni. Kapłan jest na kwarantannie i będzie nią objęty jeszcze do jutra (09.11).

Msze św. odprawiane są przez księży z Kolbuszowej. Prałat z proboszczem odprawiają nabożeństwa prywatnie. Ks. Depczyński czuje się dobrze, nie występują u niego żadne objawy choroby. Sprawy kancelarii czy inne realizowane są tylko telefonicznie pod nr (0-17) 227-16-62 lub 600 949 111.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.