KOLBUSZOWA. Krajobraz po pożarze galerii. Zniszczone elewacja i klatka schodowa, sklep i pub zamknięte

KOLBUSZOWA. Pożar w "Mrówce". Gęsty dym nad Galerią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego (24.05) pożaru Galerii Nad Nilem. Wiadomo, że spaliła się tylna ściana elewacji obiektu. Zniszczona została również klatka schodowa.

Na początku wydawało się, że pożar wybuchł w „Mrówce”, bo czarny gęsty dym wydobywał się także z tego sklepu. Z czasem okazało się, że zapalił się tył budynku galerii. Ogień strawił około 200 metrów kwadratowych elewacji. To spowodowało bardzo mocne zadymienie w całym budynku.
Trwa wyjaśnianie

Przy dogaszaniu pożaru i oddymianiu obiektu pracowało pięć zastępów straży pożarnej: trzy państwowej i dwa ochotniczej. W sumie około 20 strażaków. Po zakończeniu akcji, policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa wykonali oględziny. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień zauważył mężczyzna, który podwoził znajomą pod znajdujące się z tyłu wejście do restauracji. Zaalarmował on osoby znajdujące się wewnątrz budynku.
W związku z wczorajszymi wydarzeniami nieczynny jest dziś sklep PEPCO, zamknięty jest też pub La Zizanie. Nie jest to jednak spowodowane jakimikolwiek zniszczeniami. Chodzi raczej o kwestie związane z posprzątaniem popożarowego kurzu. Jutro oba lokale powinny być otwarte.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.