KOLBUSZOWA. Kiedyś były tam lekcje religii, teraz trwa remont [ZDJĘCIA]

Trwa remont budynku starej katechetówki obok Kolegiaty Kolbuszowskiej. W nowym obiekcie swoje miejsce ma znaleźć przede wszystkim Dom Wsparcia Rodzin. Zadanie to jest realizowane dzięki dotacji unijnej w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta.

Skąd nazwa budynku? W czasie wojny była tam kuchnia dla ubogich. Ale potem służył jako miejsce nauczania religii. Na początku była tam jedna duża sala, ale kiedy religię wyrzucono ze szkół, postawiono tam ścianki działowe i powstały trzy sale katechetyczne, dwie większe i jedna mała. Stąd „katechetówka”.

Nowe funkcje budynku

Zmodernizowana piwnica budynku przeznaczona zostanie na sale spotkań organizacji pożytku publicznego. Na parterze powstanie scena z widownią. Natomiast poddasze zostanie zaadoptowane na cele mieszkalne i pod prowadzenie działalności w ramach funkcji Domu Wsparcia Rodziny.
Zagospodarowane zostanie również otoczenie starej katechetówki. Zaplanowano: utwardzenie terenu, nasadzenie zieleni, przebudowę przyłączy (teletechnicznego, gazu, wody, elektroenergetycznego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej) oraz budowę instalacji oświetleniowej. Powstaną również: dojazd i miejsca postojowe, ciągi pieszych i mała architektura (kosz na śmieci, ławki).

Nowy obiekt ma służyć jako miejsce spotkań i aktywizacji mieszkańców. W Domu Wsparcia Rodziny udzielana będzie pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie, będą tam realizowane świadczenia w zakresie interwencyjnym i terapeutyczno-wspomagającym. Udzielanie będzie też poradnictwo rodzinne i socjalne, prowadzone działania profilaktyczne i edukacyjne.Fot. Kolegiata Kolbuszowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.