KOLBUSZOWA DOLNA. Wjechał w rowerzystę. Chłopiec w szpitalu

Dzisiejsza Kolbuszowa z lotu ptaka. Ten film trzeba zobaczyć [WIDEO]
Policja wyjaśnia okoliczności zderzenia 16-letniego rowerzysty z volkswagenem, do którego doszło wczoraj (20.07) wieczorem w rejonie nowo powstałego ronda w Kolbuszowej Dolnej. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 21:30 w rejonie ronda w ciągu drogi krajowej nr 9 i  traktu na Dzikowiec. Jego świadkami byli kolbuszowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Ustalili oni, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, zjeżdżając z ronda w kierunku Dzikowca, zderzył się z rowerzystą, który wjechał rowerem na przejście dla pieszych wprost pod samochód.

W wyniku zdarzenia 16-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który kierował volkswagenem, nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. W sprawie trwają dalsze czynności.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z przepisami jazda rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych, gdzie nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, jest wykroczeniem.
Pamiętajmy również, że rowerzyści, podobnie jak piesi, znajdują się w grupie uczestników ruchu drogowego szczególnie narażonych na obrażenia, dlatego stosowanie się do obowiązujących przepisów pomoże im uchronić się przed tego typu przykrymi zdarzeniami – podkreśla Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.