Kolbuszowa chce milionów z programu Polski Ład

Kolbuszowa zadłużona na 45 milionów złotych

Trzy wnioski o łącznej wartości 25 milionów złotych złożył kolbuszowski magistrat do programu Polski Ład. Czy uda się pozyskać te środki?
Jeden z projektów złożonych do programu Polski Ład szacuje się na 11 000 000 zł. Dotyczy on budowy kanalizacji w Weryni i Kolbuszowej Górnej.

Magistrat ubiega się również o rządową dotację remontu/modernizacji 40-letnich już zbiorników wody pitnej na górce weryńskiej w Kolbuszowej Dolnej.

Trzeci wniosek magistratu dotyczy przebudowy pięciu dróg. Chodzi o: Poręby Kupieńskie – Stare Poręby, Poręby Kupieńskie – Zabłocie oraz ulice Malwową, Astrową i Storczykową w Kolbuszowej.

Urząd Miejski stara się też o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje komunikacyjne w: Świerczowie „przez wieś”, Nowej Wsi – Borek i w Kolbuszowej – ulica Kasztanowa.
– W listopadzie będziemy wiedzieć, czy nasze wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. W przypadku pozyskania środków, czas realizacji poszczególnych zadań planujemy na okres maja do lipca 2022 roku – zaznacza Dorota Borkowska Lehmann, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Transportu w magistracie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.