Kiedy wybudują ten światłowód? Są deklaracje

Kiedy wybudują ten światłowód? Są deklaracje

Przedłuża się czas instalacji sieci światłowodowej na terenie gminy Cmolas. Mieszkańcy są tym mocno zirytowani. Wykonawcą zadania, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, jest firma Voice Net.

Różnica między tradycyjną formą przesyłu Internetu a światłowodem jest gigantyczna. To tak jakby porównać polną ścieżkę z wielopasmową autostradą. Technologia ta daje wręcz nieograniczone możliwości pod względem przepustowości. Zapewnia również odporność na warunki atmosferyczne.

Nic więc dziwnego, że budowa światłowodu wzbudza tak duże emocje. A w Cmolasie i okolicach są one podwójne, bo inwestor spóźnia się z terminem.
Przyłącza wiosną?

Temat ten stanął na ostatniej sesji Rady Gminy.

– Wczoraj miałem dłuższe spotkanie z przedstawicielem firmy Voice Net. Powiedział mi, że kto złożył wnioski, to powinien mieć wiosną wykonany przyłącz do domu. Pojawiła się też firma, który chce też wykonywać przyłącza i świadczysz usługi w tym zakresie, między innymi w Hadykówce. Z tego co usłyszałem, podmiot ten jeszcze nie ma dogranych wszystkich ustaleń z Voice Net. Wynika z tego, że trochę tu partyzantki robił – mówił wójt Eugeniusz Galek.

– Natomiast wiosną powinny być wykonane przyłącza w Hadykówce i Cmolasie. Przynajmniej tak mi powiedziano. Dotyczy to również Dąbrówki i pozostałych miejscowości. Na moje pytanie, czy są przeszkody natury formalnej, czyli brak zgody niektórych właścicieli gospodarstw, usłyszałem, że nie ma. One zostały pokonane – zaznaczył.

Słupy konkurencji

Pojawił się natomiast inny problem.

– W zachodniej części naszej gminy jest konflikt z Multimediami. Chodzi między innymi o Jagodnik i Ostrowy Baranowskie. Firma ta jest właścicielami słupów i nie chce ich udostępnić. W związku z tym dojdzie do tego, że w niektórych miejscach będzie tam stał słup koło słupa – mówił wójt.
Eugeniusz Galek dodał, że wystąpi z zaproszeniem do Voice Netu, aby na forum rady przedstawione zostały szczegóły działania, jakie są przewidziane na terenie  gminy w najbliższym czasie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.