Kiedy powstanie plan inwestycji drogowych?

Kaczmarczyk o podwyżkach diet: - To skok na kasę

Od  lat czekamy na miejski plan inwestycji drogowych. Radny Mirosław Kaczmarczyk, pomysłodawca takiego harmonogramu, przyznaje, że nie jest to sytuacja komfortowa.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej nie od dziś jest zasypywana pismami, w których ludzie błagają wręcz o budowę ulic, dróg, chodników, parkingów, czy oświetlenia. Zdaniem Mirosława Kaczmarczyka, szefa komisji, jest to dowód na to, jak bardzo potrzebny jest plan inwestycji drogowych.
– Trudno nam odmówić ludziom prawa o dopominanie się o kwestie dla nich istotne. Ale to nie ich wnioski, a budżet gminy ostatecznie decyduje o wszystkim. Dlatego uważam, że powinien powstać harmonogram inwestycji drogowych, w którym byłyby   zadania i terminy ich realizacji. Może gdyby taki grafik był, frustracja mieszkańców, którzy czekają na drogi i chodniki od wielu lat, byłaby mniejsza – przekonywał Mirosław Kaczmarczyk (na zdjęciu).

O plan inwestycji drogowych apelował  on do władz gminy dwa lata temu. Bezskutecznie. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej ponowił swój postulat

– Chodzi nam o to, żeby oceniając stan poszczególnych ulic i dróg Urząd Miejski ułożył plan działań inwestycyjnych. Chodzi o pewną perspektywę, nawet pięciu lat. Harmonogram nie jest rzeczą świętą, że trzeba się jej trzymać. Niemniej jednak dzięki temu radni, i mieszkańcy mieliby pewną podstawę do dyskusji i wiedzę, które drogi w pierwszym rzędzie przewiduje się do remontu czy przebudowy – po raz kolejny tłumaczył swój wniosek.

Dorota Borkowska Lehmann, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Transportu Urzędu Miejskiego, obiecała, że zajmie się tą sprawą:
– Na pewno coś takiego przygotuję. Muszę jednak zastanowić się, jak to zrobić, jaką perspektywę czasu założyć, uzgodnić to z panem burmistrzem i pracownikami mojego referatu. My już pewne spojrzenie na ten temat mamy, ale proszę o czas. Trzy miesiące wystarczą. Myślę, że już w grudniu będę mogła taki plan przedstawić – zapewniła.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.