Kasia Krawczyk z Kolbuszowej zaśpiewa na Rawa Blues Festiwal 2023

RoseMerry i Kasia Krawczyk z premierową płytą

Zespół RoseMerry z Kasią Krawczyk z Kolbuszowej wystąpi w jednym z największych na świecie festiwali bluesowych. Rawa Blues Festiwal, bo o nim mowa, odbędzie się 7 października w katowickim Spodku. Gratulacje.

Rawa Blues Festiwal to największy i jeden z najstarszych w Polsce, jeden z największych na świecie, festiwal muzyki bluesowej.
Wydarzenie organizowane jest w Katowicach, w hali Spodek. Nazwa festiwalu pochodzi od rzeki Rawy. Twórcą i organizatorem imprezy jest Ireneusz Dudek, legendarny polski muzyk bluesowy.

Festiwal rozpoczyna się występami na małej scenie w hallu Spodka. Ta część ma charakter konkursowy i biorą w niej udział wykonawcy wyłonieni wcześniej przez Radę Artystyczną festiwalu w drodze rekrutacji. W tym gronie znalazł się zespół RoseMerry.

Grupa ta działa od pięciu lat i tworzy muzykę blues/hard rock. Wokalistką jest  charyzmatyczna Kasia Krawczyk z Kolbuszowej. Pozostali członkowie zespołu to rzeszowianie: Norbert Szarek (gitara), Jakub Bosek (bas) i Hubert Bosek (perkusja).
Występ na w katowickim Spodku to dla kapeli ogromny sukces i wyróżnienie.

– Dla nas wszystkich oznacza to bardzo dużo. Rawę Blues Festiwal nasi rodzice znają jako bardzo prestiżową imprezą, jedną z największych tego typu na świecie. Udział w tym wydarzeniu jest więc dla nas dużym wyróżnieniem. Dla mnie osobiście oznacza to bardzo dużo przygotowań i pracy do występu, choć rzeczywistość nie zawsze pozwala na to.

– Trzeba rozpocząć pracę nad głosem, nad nowym materiałem. Mamy nadzieję, że poznamy tam masę wspaniałych ludzi tak jak stało się to podczas festiwalu Fama, Festiwalu Wielki Ogień, a właściwie to wszędzie, gdzie już udało nam się wystąpić – mówi nam Kasia Krawczyk.
Najlepszego spośród wykonawców „małej sceny” wybiera publiczność. Nagrodą jest występ na „dużej scenie”, wśród gwiazd festiwalu. Tego właśnie zespołowi RoseMerry i Kasi życzymy.

Kasia Krawczyk z Kolbuszowej zaśpiewa na Rawa Blues Festiwal 2023

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.