Karol Wesołowski: – Szukamy wolontariuszy

Karol Wesołowski: - Szukamy wolontariuszy

Organizatorzy pomocy Ukrainie w Kolbuszowej szukają wolontariuszy. Chodzi przede wszystkim o tłumaczy, prawników, lekarzy i kierowców.

Mieszkańcy Kolbuszowej bardzo mocno zaangażowali się w pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie.
Dzięki jednej tylko zbiórce na Rynku udało się zapełnić darami aż sześć samochodów. Pomoc ta trafiła już do Starego Sambora, partnera Kolbuszowej.

W dalszym ciągu przyjmowane są dary. Można je przynosić między innymi do budynku Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, przy ulicy Wolskiej. Tam również zakwaterowano uchodźców.

W pomoc Ukraińcom mocno zaangażował się Karol Wesołowski. Był on jednym z organizatorów niedzielnej zbiórki darów na kolbuszowskim Rynku.
Teraz ogłasza nową odsłonę akcji:

– Nie chcielibyśmy na tym poprzestać. Chcemy w dalszym ciągu chcemy pomagać.  Dlatego też ruszamy z kolejną akcją pomocy dla osób z Ukrainy. Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby udzielić wsparcia na różnych płaszczyznach codziennego życia. Chodzi nam prawników, którzy udzielą bezpłatnej porady prawnej. Liczymy też na lekarzy i psychologów, którzy wykonają bezpłatne badania. Szukamy tłumaczy, którzy pomogą w porozumieniu i komunikacji. Potrzebujemy również animatorów czasu wolnego dla dzieci oraz kierowców, którzy posiadają busy do transportu osób i pomocy humanitarnej. Czekamy na wszystkich tych, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny.
– Napisz nam co potrafisz w ANKIECIE, a my skontaktujemy się z Tobą, jak będziemy mieli wiedzę na temat potrzeb przybyłych osób do Kolbuszowej i okolic – dodaje Karol Wesołowski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.