Kapela Brodów zagra w skansenie [ZDJĘCIA]

Skansen z lotu ptaka. Zobacz zjawiskowe zdjęcia

W niedzielę (19.06) w kolbuszowskim skansenie odbędzie się potańcówka z Kapelą Brodów. W programie polki, oberki, mazury, tramelki i nie tylko.

Kapela Brodów to zespół folkowy z 20-letnim stażem, który jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Koncertuje w całej Polsce i poza jej granicami.
Liderem zespołu jest Witek Broda. To muzyk grający na skrzypcach i lirze korbowej, który od lat przemierza Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii. Bierze również czynny udział w wielu projektach związanych z tradycyjną muzyką. Tak mówi o swojej pasji:

Kapela Brodów zagra w skansenie [ZDJĘCIA]

„Repertuar kapeli wziął się z mojej włóczęgi, wyobraźni i gustu. 25 lat wędrówek po wsiach, wertowania dzieł Oskara Kolberga, archiwów KUL i PAN, autorów znanych i nieznanych. […] Zawsze wiedziałem, że istnieje specyficzna nuta narodu, atom muzyczny, rozpoznawalny i nieobliczalny. Znalazłem go na początku, stąd Kapela Brodów.”
Niedzielnego wieczoru w kolbuszowskim skansenie Kapela Brodów zagra: polki, oberki, mazury, tramelki i inne „odkryte” skoczne utwory do tańca.

Kapela Brodów zagra w skansenie [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Po potańcówce będzie można także nabyć najnowszą płytę Kapeli pt. „Krakowiaki”. Dodatkowo czynne dwie wystawy czasowe: malarska Anny Zatorskiej pn. „Natura koloru” w spichlerzu z Bidzin oraz fotograficzna „Mamy karmiące w obiektywie Karoliny Migurskiej” w domu parafialnym z Książnic.
Bilety na koncert: 20 zł – cały, 15 zł – ulgowy, 57 zł – rodzinny, dzieci poniżej 7. roku życia – bezpłatnie, posiadacze Karty Dużej Rodziny płacą połowę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.