Jutro w Przyłęku zagrają dla Agnieszki Hajkuś. To kolejna charytatywna akcja OKS Lej Mi Pół

Jutro w Przyłęku zagrają dla Agnieszki Hajkuś. To kolejna charytatywna akcja OKS Lej Mi Pół

W niedzielę (04.12) w sali gimnastycznej w Przyłęku odbędzie się charytatywny turniej halowej piłki nożnej. Cały dochód z eventu trafi na rehabilitację Agnieszki Hajkuś, która doznała rozległego udaru.

Agnieszka Hajkuś ma 37 lat. Jest byłą nauczycielką Szkoły Podstawowej w Hucinie, w gminie Niwiska. Dopiero co cieszyła się wraz z mężem z narodzin drugiego dziecka, gdy kilka tygodni później do nieszczęścia.  

W lipcu 2022 roku doznała rozległego udaru lewej półkuli i pnia mózgu. Po przewiezieniu jej do szpitala okazało się, że wskutek udaru doszło do porażenia czterokończynowego

Po czterech tygodniach pobytu w szpitalu, Agnieszka zaczęła w niewielkim stopniu poruszać lewą ręką. Była też w stanie nawiązać kontakt z rodziną za pomocą mimiki.

Potem trafiła do ośrodka rehabilitacyjnego. Tam kobieta zaczęła w dość szerokim zakresie poruszać lewą ręką oraz lewą nogą.

Sama mogła też otwierać oczy. Widzi i rozumie teksty i obrazy. Znacznie poprawiła się jej wydolność krążeniowo-oddechowa, dzięki czemu mogła już spędzać czas w pozycji siedzącej. 

Aby Agnieszka mogła dalej walczyć o sprawność, potrzebuje stałej, systematycznej rehabilitacji. Wiąże się ona z ogromnymi kosztami, dlatego każde wsparcie jest nieocenione.

W tym celu już jutro w sali gimnastycznej w Przyłęku odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Start i godzinie 12.

W zawodach wezmą udział: Marmury Przyłęk, Orzeł Kosowy, LKS Hucina i Zacisze Trześń i organizatory – OKS Lej Mi Pół Niwiska.

Oprócz atrakcji sportowych, będzie kiełbaska z grilla, kiermasz ciast itp. Cały dochód ze sprzedaży trafi do Agnieszki Hajkuś.

To nie pierwsza taka inicjatywa Lej Mi Pół. Rok temu także w Przyłęku odbył się turniej charytatywny w piłce nożnej na rzecz Oliwki Kret.

Pomóc Agnieszce możemy także wpłacając dowolny datek tutaj: https://www.siepomaga.pl/7wzosqv9iwkd-1xw9vae8g.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.