Jutro radni będą decydować o płatnych strefach parkowania na Rynku

Wybudują kolumnę posła Chmielowca [prima aprilis]
Fot. UM Kolbuszowa
W piątek (31.05) Rada Miejska decydować będzie o uruchomieniu na kolbuszowskim Rynku stref płatnego parkowania. Obszary te mają powstać w zachodniej i wschodniej części placu (w sumie 90 miejsc). Sesja rady odbędzie się w Miejskim Domu Kultury, początek o godz. 8.

Projekt uchwały w sprawie stref płatnego parkowania na kolbuszowskim Rynku mówi m.in., że będą one obowiązywać w dni robocze w godz. 9-17. Stawka za każdą godzinę postoju ma wynosić złotówkę. Nie będzie postulowanego przez część mieszkańców pierwszych dwóch godzin gratisowego parkowania.

Parkomaty na Rynku?

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają mieć 50-procentową ulgę. Opłaty za parkowanie byłyby uiszczane z góry. W praktyce ma to wyglądać to tak, że kierowca podaje numer rejestracyjny, bierze bilet i umieszcza się go za szybą swojego samochodu. Następnie osoba uprawniona do kontroli weryfikuje, czy czas postoju się zgadza. Mandat za parkowanie bez biletu wynosiłby 50 zł.
Szlabany czy parkomaty? Miasto najprawdopodobniej zdecyduje się na te drugie, o ile radni wcześniej „zapalą zielone światło” Skąd pomysł płatnego parkowania? Zakończył się pięcioletni okres, podczas którego na kolbuszowskim Rynku nie wolno było nic „majstrować” (taki był warunek jego rewitalizacji ze środków unijnych). Drugą kwestią były monity mieszkańców, którzy narzekają na zapełnione parkingi.

Treść projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie stref płatnego parkowania znajdziesz TUTAJ.

A oto głos internautów:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.