Jutro impreza w skansenie. Koń w roli głównej

Jutro impreza w skansenie. Koń w roli głównej

W niedzielę (07.08) kolbuszowski skansen zaprasza na imprezę plenerową pod hasłem „Koń jaki jest”.  W programie wydarzenia wiele atrakcji.  Start już o godzinie 12.

Tego dnia pracownicy Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej wraz z Zagrodą Jeździecką „Mustang” zapraszają na zawody w skokach przez przeszkody, konkurencje dla furmanów oraz paradę koni. Dla turystów przewidziano będą konkursy i zabawy.
Podczas wydarzenia „Koń jaki jest” będzie można też spotkać ludowych artystów, mistrzynie kuchni regionalnej i rzemieślników prezentujących umiejętności związane między innymi z kowalstwem.

Program dnia

  • godz. 12.00-15.30 – zwiedzanie leśnictwa,
  • godz. 12.00-17.00 – zwiedzanie kościoła pw. św. Marka Ewangelisty z Rzochowa,
  • godz. 13.00 – zawody w skokach przez przeszkody,
  • godz. 15.00 – parada koni,
  • godz. 16.00-18.00 – zawody furmanów oraz konkursy dla publiczności,
  • godz. 12.00-18.00 – kiermasz rzemiosła i potraw regionalnych.

– Chcemy poprzez tą imprezę zwrócić uwagę na ciekawą i dosyć znaczącą rolę, jaką kiedyś koń odgrywał w życiu polskiej wsi. Był on często uważany jako powód do dumy. Był zwierzęciem, poprzez którego oceniało się gospodarza, jego: zamożność, zapobiegliwość i umiejętności. Kiedyś wyjazd na jarmark, a zwłaszcza niedzielny wyjazd do kościoła był okazją do manifestacji pięknego zaprzęgu, porządnej bryczki oraz dobrze wykarmionych i wyczesanych koni – mówił Jacek Bardan, dyrektor Muzeum Kultury Ludowej.
Jutro impreza w skansenie. Koń w roli głównej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.