Julka Gola z Domatkowa będzie miała ortezki, które pozwolą jej samodzielnie chodzić [ZDJĘCIA]

Julka Gola z Domatkowa będzie miała ortezki, które pozwolą jej samodzielnie chodzić - zdjęcie główne.

Niespełna sześcioletnia Julka Gola z Domatkowa będzie miała nowe ortezki. To gipsowe stabilizatory, które pozwolą jej samodzielnie chodzić. Dziewczynka wraz ze swoimi rodzicami – Eweliną i Albinem – udała się po nie aż do Wrocławia.  

Julka Gola urodziła się w 2018 roku z wadą układu nerwowego. Efektem tego było wodogłowie, stopa końsko – szpotawa, pęcherz neurogenny oraz niedowład kończyn dolnych.

Kosztowne zabiegi

Dziewczynka mieszka w Domatkowie, gdzie dostęp do opieki medycznej jest ograniczony. Jej rodzice muszą więc pokonywać długie i kosztowne trasy, aby zapewnić jej odpowiednią opiekę.

Niestety, nie mogą sobie również pozwolić ani na ortezy (stabilizatory ortopedyczne), ani na opłacenie zabiegów rehabilitacyjnych.

– Najbardziej zależy nam na wzmocnieniu jej sfery fizycznej, by nie czuła się wykluczona i zagubiona w nowej rzeczywistości. Co miesiąc w budżecie domowym musimy znaleźć środki na dojazdy do specjalistów, wizyty lekarskie i rehabilitacje. To są, niestety, sumy rzędy kilku tysięcy miesięcznie. Koszt ortez jest dziś poza naszym zasięgiem, dlatego prosimy o pomoc – apelowali rodzice.

Po ortezy do Wrocławia

Na szczęście z pomocą przyszła lokalna społeczność. Dzięki temu dziewczynka ma duże szanse, by chodzić. W piątek (19.04) jej rodzice przekazali relację z wyjazdu do Wrocławia, gdzie wraz z Julką udali się po kolejne jej ortezy.

– Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania córki. Są także bardzo kosztowne i dla których przemierzamy pół Polski. Bo we Wrocławiu są specjaliści którzy potrafią zrobić ortezy dla tak wymagających nóżek jakie ma Julka. Cieszymy się, że jest to możliwe, że dzięki nim „chodzi”. Jesteśmy w stanie wiele poświęcić i ponieść wszystkie koszty, by żyło się jej lepiej – przekazali rodzice.  

Ortezy dla małych dzieci muszą być odpowiednio dopasowane do ich rozmiaru. Powinny być też elastyczne i wygodne, aby umożliwiać rozwój mięśni i stawów. Opieka w tym zakresie nad małymi pacjentami wymaga więc współpracy między rodzicami, lekarzami ortopedami oraz specjalistami od rehabilitacji dziecięcej, aby zapewnić optymalne efekty terapii.

Poprzez odpowiednie stosowanie ortez do nóg możliwe jest skorygowanie wad postawy, zapobieżenie dalszym deformacjom oraz umożliwienie im aktywnego udziału w życiu codziennym. Dzięki temu dzieci mogą osiągać pełnię swojego potencjału ruchowego.

Zobacz zdjęcia

Julka Gola liczy na Twoją pomoc

Przy okazji przypominamy że zostały ostatnie tygodnie na rozliczenie się z podatku i przekazanie 1,5 %, który bardzo pomaga. Julkę można wesprzeć wpisując w rozłożenie PIT.

Nr KRS 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „3001 Julia Gola”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.