Jest zgoda na montaż domofonu na Tyszkiewiczów

Seria włamań do mieszkań na Tyszkiewiczów

Spółdzielnia Mieszkaniowa podjęła decyzję o zamontowaniu domofonu w bloku przy ulicy Tyszkiewiczów, w którym doszło do włamania.
Zdarzenie, którym żyła cała Kolbuszowa, miało miejsce niewiele ponad miesiąc temu. Nieznani jak dotąd włamywacze wtargnęli w biały dzień do mieszkania na czwartym piętrze bloku.

Ukradli tam biżuterię i gotówkę, pozostawiając po sobie duży bałagan. Na szczęście zniszczenia, jakich dokonali, nie były takie duże, jakie mogły być.

Sprawa miała ciąg dalszy. Właścicielka lokalu, do którego się włamano, zebrała podpisy mieszkańców bloku w sprawie zamontowania w nim domofonu.
– „W związku z ostatnimi zdarzeniami (…), zwracam się z prośbą o rozpatrzenie możliwości zamontowania domofonów przy drzwiach wejściowych w zamek. Jak sygnalizują mieszkańcy ograniczy to dostęp do klatki schodowej dla osób postronnych, dzięki czemu lokatorzy będą czuć się bezpiecznie” – czytamy w petycji.

Pismo trafiło na biurko Józefa Rybickiego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Jest to dobry pomysł na przyszłość i podejmiemy w tym zakresie działania. Tym bardziej, że pani, która przyniosła to pismo, zadeklarowała, że zakup domofonu mogą pokryć mieszkańcy. W tej sytuacji moglibyśmy zapłacić za montaż tego urządzenia – mówił nam prezes.

Dziś już znamy decyzję zarządu SM w tej sprawie:
– Wniosek dotyczący wykonania instalacji domofonowej rozpatrzono pozytywnie. W związku z tym podejmiemy czynności zmierzające do realizacji tego zadania – przekazuje Spółdzielnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.