Jest umowa na budowę dużego przepustu na Mieleckiej

Pod ulicą Mielecką wybudują... most. Są pierwsze pieniądze na ten cel

Podpisano umowę na budowę przepustu drogowego w ciągu ulicy Mieleckiej w Kolbuszowej Dolnej. Obiekt ma rozwiązać problem spływu wód deszczowych na pas drogowy i na prywatne posesje.  Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku.
Po każdym większym deszczu mieszkańcy okolic ulicy Mieleckiej muszą liczyć się z podtopieniami. Nie inaczej jest podczas wiosennych roztopów.

Mówiło się, że zmienić to mogłoby pogłębienie rowów, które odprowadzają wody z terenów położonych na zachód od Nilu. Inną opcją rozwiązania problemów było udrożnienie przepustu pod ulicą Mielecką.

Dziś okazuje się, że powstanie tam duży przepust, który Ewa Draus, mieszkająca w Kolbuszowej wicemarszałek województwa, określiła jako… most:
– Analiza hydrologiczna na Mieleckiej wskazała, że istniejące warunki gruntowo-wodne i stan systemu odwodnienia wymaga budowy mostu – ogłosiła.

Uchwałę w tej sprawie podjął już Sejmik Podkarpacki. Mówi ona o przekazaniu środków gminie Kolbuszowa na wykonanie projektu budowy mostu wraz z rozbudową dojazdów oraz rozbiórką, budową i przebudową infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w Kolbuszowej Dolnej”

W ślad za tym dokumentem kolbuszowski magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Rzeszowa.
We wtorek (04.04) z jej przedstawicielem stosowną umowę podpisał burmistrz Jan Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.