Jest pomysł na reaktywację porodówki! To układ publiczno-prywatny [POSŁUCHAJ]
Na trzecim piętrze budynku Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej już od dwóch lat nie przychodzą na świat dzieci. Kobiety – czy chcą czy nie chcą – muszą więc rodzić poza miejscem swego zamieszkania. Na tułanie się ze swymi problemami skazane są też starsze pacjentki. Jak długo jeszcze?

Radny powiatowy, Grzegorz Romaniuk podkreśla, że reaktywacja oddziałów noworodkowego i położniczo-ginekologicznego jest jego najważniejszym celem w tej kadencji Rady Powiatu. – Rozmawiam o tym z przedsiębiorcami. W tej sprawie byłem też w Sejmie – zaznacza. – Nie zamierzam jednak niczego niszczyć. Myślę o partnerstwie publiczno-prywatnym, gdyż, uważam, jest to najłatwiejsza droga do tego, żeby znowu w Kolbuszowej mogły się rodzić dzieci, a kobiety czuły się bezpiecznie i komfortowo.

Starosta Józef Kardyś inicjatywie nie mówi nie: – Jeśli przyjdą tu lekarze i zechcą coś takiego utworzyć, nawet gdyby miało to być niepubliczne, to zawsze będę za tym – zapewnia.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.