Jakub Mokrzycki: – Drzewa są nam potrzebne

Jakub Mokrzycki: - Drzewa są nam jednak potrzebne

Mam wrażenie, że z roku na rok coraz więcej osób myśli, że drzewa są nam niepotrzebne. Daleko nie muszę szukać. W miasteczku w którym mieszkam w ostatnich latach zostało wyciętych naprawdę sporo drzew.

Mieszkańcy nie kryją oburzenia – tego lata na jednym ze słupów ogłoszeniowych ktoś wywiesił klepsydry upamiętniające ścięte drzewa w Kolbuszowej.
Może nie każdemu pomysł się spodobał, aczkolwiek na pewno zwrócił uwagę wielu osób.

Jakub Mokrzycki: - Drzewa są nam jednak potrzebne
Nekrologi opamiętają drzewa, które ścięto Kolbuszowej.

Betonoza to plaga, która dynamicznie rozprzestrzenia się po całym kraju. W internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć „rewitalizacji” polskich rynków, z których pozbyto są drzew. Beton szczególnie jest „atrakcyjny” w lecie, kiedy zamienia się w jedną wielką patelnię i trudno znaleźć choć kawałek cienia.
Tworząc Kongres Kawy chcieliśmy nie tylko „rozwinąć  skrzydła” i stworzyć sklep z dobrą kawą, ale także pomóc naszej planecie. Postanowiliśmy, że wraz z naszymi klientami będziemy sadzić drzewa.

Jak chcemy tego dokonać? Po zalogowaniu na www.kongreskawy.pl pojawi się małe nasionko.

To nasionko rośnie za każdym razem gdy robisz zakupy, aż do do momentu osiągnięcia wartości wszystkich zamówień na kwotę 800 złotych.

Wtedy w panelu zobaczysz drzewo, które my posadzimy w Twoim imieniu na jednej z podkarpackich lub lubelskich działek.
Jeśli kochasz kawę tak samo jak przyrodę, to Kongres Kawy jest idealnym miejscem dla Ciebie. Serdecznie zapraszam, zróbmy coś dobrego dla naszej planety.

Jakub Mokrzycki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.