Jak parkować w Dniu Wszystkich Świętych w Kolbuszowej i w powiecie?

Jak co roku, w Dniu Wszystkich Świętych (01.11) mieszkańcy odwiedzający cmentarze muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu drogowym i przede wszystkim w parkowaniu.
W naszym powiecie największe problemy mogą wystąpić w rejonie cmentarza parafialnego przy ulicy Narutowicza w Kolbuszowej. Policjanci przypominają, że należy tam parkować tylko z prawej strony jezdni. Na terenie miasta możemy również skorzystać z alternatywnych parkingów m.in. na płycie Rynku i placu targowym przy ulicy Zielonej, a także obok pływalni krytej „Fregata”.

Potwierdziła to Elżbieta Lis, kierownik Referatu Gospodarki i Budownictwa w kolbuszowskim magistracie: – Chciałabym poinformować, że wszystkie parkingi, które są ogólnodostępne, będą udostępniane – zapewniła na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Mam na myśli m.in. plac targowy, Rynek, parking przy cmentarzu, ulice Wojska Polskiego i Popiełuszki. Ponadto pan burmistrz ustalił z obecnym właścicielem parkingu przy dawnym TESCO, że plac ten będzie bezpłatnie udostępniony 1 listopada.

W pozostałych miejscowościach powiatu kolbuszowskiego parkingi dla pojazdów znajdować się będzie głównie przy cmentarzach i kościołach. Parkować będzie można również na wyznaczonych placach.
Pamiętajmy aby parkować swój samochód w sposób nie utrudniający jazdy innym pojazdom, a także  zapewniający możliwość bezpiecznego wsiadania i wysiadania samochodu – apeluje Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Wszystkim pieszym poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny do 100 złotych.

Policjanci będą również sprawdzać, czy miejsca parkingowe przeznaczone dla niepełnosprawnych są zajmowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
O policyjnej akcji „Znicz” przeczytasz tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.